ثبت رایگان فروشگاه و شرایط فروش

با سلام و احترام خدمت کاربر گرامی
اگر محصولی برای فروش دارید لازم است ابتدا بعنوان فروشنده در سایت عضو شوید و سپس محصولتان را برای فروش ، در فروشگاه رایگان خودتان قرار دهید. امید وارم محصولاتتان در کوتاهترین زمان و بیشترین بازده به فروش برسند.
عضویت در فایبرکالا به عنوان فروشنده :
 • روی گزینه ورود / ثبت نام کلیک بفرمائید .
 • در ستون سمت چپ ( عضویت ) : آدرس ایمیل و گذر واژه ( رمز عبور دلخواه ) را وارد کنید.
 • گزینه من فروشنده هستم را تیک دار کنید.
 • نام ، نام خانوادگی ، نام مغازه ( دلخواه ) ، آدرس مغازه ( همان نام مغازه را به انگلیسی وارد کنید ، اگر این نام تکرار ی باشد در فایبرکالا روی باکس آن ناموجود ظاهر می شود در این صورت یک حرف یا عدد به آن اضافه کنید ) و شماره تلفن را وارد کنید.
 • مربع مربوط به همه را خوانده و با شرایط & ضوابط موافقم را تیک دار کنید.
 • روی عضویت کلیک بفرمائید . ( توجه : اگر در یکی از فیلدهایی که وارد کرده اید مشکلی وجود داشته باشد پس از کلیک روی عضویت ، فیلدی که مشکل دارد در بالای صفحه ظاهر می شود . در این صورت برای ادامه ثبت نام مجدد از گزینه 1 شروع بفرمائید و فیلد مورد نظر را تغییر دهید. )
 • حالا عضویت به پایان رسیده و برای وارد شدن به فروشگاهتان روی کلمه بزن بریم ! کلیک کنید .
 • تنظیمات مربوط به فروشگاهتان روئیت شده ، می توانید آدرس دقیق و نمایش ایمیل و فعال سازی حمل و نقل را وارد نمائید . ( توصیه می شود آدرس دقیق را حتما وارد کنید تا مدت زمان تقریبی ارسال کالا به خریدار بیان گردد ) و ادامه را کلیک کنید .
 • تنظیمات پرداخت : این تنظیمات برای کاربران ایرانی باید همان ایمیل شما باشد و ادامه را کلیک کنید و پس از آن وارد پیشخوان فروشگاهتان می شوید .
نکات مهم :

پس از ورود به پیشخوان فروشگاهتان می توانید به صفحات ذیل مراجعه کنید .

 • برای تائید محصولاتی که وارد می کنید ، وارد کردن آدرس دقیق و کدپستی فروشگاه یا محل زندگی شخصی که به عنوان فروشنده ثبت نام کرده است ضروری می باشد .
 • در پیشخوان : می توانید برای فروشگاهتان بنر اضافه کنید و اطلاعات کلی فروشگاهتان را از قبیل مقدار فروش در ماه و غیره مشاهده فرمائید .  
 • در بخش محصولات می توانید ، کالای موردنظر خود را به فروشگاه خود و سایت فایبرکالا اضافه کرده و روی محصولات قدیمی مدیریت و ویرایش انجام دهید .
 • در بخش سفارشات می توانید تمام سفارشاتی که از محصولات شما انجام شده را مشاهده فرمائید .
 • بخش کوپن ها برای تعریف تخفیفات برای یک سازمان یا یک گروه خاص است که با ارائه آن کد تخفیف ( کوپن ) هنگام خرید از تخفیف برخوردار شود .
 • بخش گزارشات : گزارش فروش در یک ماه یا برترین فروشها وغیره را در اختیار فروشنده قرار می دهد .
 • بخش نظرات : نظرات خریداران را در مورد کالای شما ارائه می دهد .
 • در پائین ستون مربوط به پیشخوان اگر روی تصویر آدمک کلیک کنید می توانید حساب کاربری تان را ویرایش کنید و رمز عبور را تغییر دهید .

نکته : در ستون فیلتر محصولات : بخش Price برای فیلتر کردن محصولات بر مبنای قیمت می باشد برای مثال اگر در خط نشان سمت چپ کلیک کنید حداقل قیمت کالا را فیلتر می کند و اگر سمت راست خط نشان افقی کلیک کنید حداکثر قیمت کالا را فیلتر می کند . برای مثال  اگر می خواهیم کالاهایی که بین 80 هزار تومان و 500 هزار  تومان  قرار دارند را نمایش دهد. سمت راست خط نشان روی مبلغ 500,000 تومان کلیک کرده وسمت چپ خط نشان روی 80,000 تومان کلیک می کنیم و دکمه صافی را کلیک می نمائیم .

تعریف فروشنده و شرایط کالاهای فروشندگان

محصولات ارایه شده در وب‌سایت، یا توسط فایبر‌کالا از شرکت‌های معتبر و واردکنندگان رسمی و قانونی خریداری و عرضه می‌شود و یا برخی فروشندگان با فایبر‌کالا همکاری می‌کنند و محصولات خود را به‌واسطه این فروشگاه اینترنتی، به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند. منظور از کالای فروشندگان، گروه دوم است و فروشنده، شخصی حقیقی یا حقوقی است که محصول خود را در وب‌سایت فایبر‌کالا عرضه کرده، به فروش می رساند. همچنین اعتبار فروشنده‌ها توسط فایبر‌کالا بررسی و مدارک مورد نیاز از ایشان اخذ می‌شود.

 • مسئولیت‌های مربوط به کیفیت، قیمت، محتوا، شرایط و همچنین خدمات پس از فروش محصول بر عهده فروشندگان است.
 • قیمت کالا باید با در نظر گرفتن 15 درصد حق الزحمه فروش فایبرکالا لحاظ شده و فایبرکالا از مبلغ واریز شده به ازای ثبت سفارش ، 15 درصد کسر نموده و مابقی را به حساب فروشنده کالا واریز می نماید . لذا مبلغی به جز قیمت ارائه شده برای کالا از خریدار گرفته نمی شود و فروشنده باید موقع قیمت گذاری این موضوع را مدنظر قرار دهد.
 • لازم به ذکر است مالیات مربوط به فروش تجهیزات و کالاها به عهده فروشندگان بوده سایت فایبرکالا فقط یک مارکت ارتباط فروشنده و خریدار است و مسئولیتی در قبال پرداخت مالیات کالاهای خرید و فروش شده ندارد.
 • فروشنده موظف است کلیه اطلاعات مربوط به دستگاه یا کالای به فروش گذاشته شده را دقیق و کامل در بخش توضیحات کالا بنویسد و خریدار موظف است قبل از سفارش از روش کارکرد کالا یا وظیفه آن آگاه باشد.
 • فاکتور کالاهایی که توسط فروشندگان در سایت عرضه می‌شود، در صورت درخواست خریدار توسط فروشنده ارسال می‌شود.(درصورتیکه فروشنده فروشگاه رسمی و واقعی داشته باشد.)
 • خریداران حداکثر تا 2 روز بعد از ثبت سفارش و قطعی شدن آن، فرصت دارند درخواست ارسال فاکتور را ثبت کنند.
 • سفارش‌هایی که دارای حداقل یک کالا از فروشندگان باشند و تا ساعت 16 هر روز کاری نهایی شوند ، حداقل 3روز کاری بعد (طبق زمان تحویل اعلام‌شده در سایت) در تهران و شهرستان‌ها، ارسال خواهند شد و این 3 روز زمان آماده سازی کالا برای تحویل به شرکت حمل ونقل میباشدو پس از آن 1 تا 3 روز دیگر (نسبت به شهرستان محل تحویل) زمان برای شرکت حمل و نقل لازم میباشد تا کالا را بدست خریدار برساند.3روز کاری فاصله زمانی ارسال (برای کالاهای فروشندگان)، به معنای این است که در صورت خرید کالای فروشندگان ، از شروع پردازش سفارش تا تحویل کالا به اداره پست جهت ارسال حداکثر 3 روز پس از زمان سفارش‌گذاری در فایبر‌کالا زمان نیاز است.زیرا همانطور که در بخش های آتی گفته خواهد شد تست صحت عملکرد کالا ها و … نیاز به زمان دارد.این 3 روز کاری که اعلام شد ، زمان آماده‌سازی و ارسال کالا به انبار فایبر‌کالا توسط فروشنده ، تست سلامت و صحت کارکرد کالا ( برای کالاهای دست دوم )توسط فایبرکالا ، بسته بندی و تحویل کالا به اداره پست یا تیپاکس برای ارسال به خریدار میباشد ، که امکان دارد این زمان بسته به نوع کالا تغییر یابد.
 • در شرایط خاص مثل فروش شگفت‌انگیز( فروش با تخفیفات ویژه در روز هایی از سال)، احتمال لغو شدن سفارش مربوط به محصولات فروشندگان به دلایلی مانند اتمام موجودی کالا ، آگاهی فایبرکالا از عدم صحت و سلامت کالا و یا … وجود دارد و فایبر‌کالا مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش را متوقف کند.
 • در صورتی‌که فایبر‌کالا تخفیف به شرط خرید تا سقف خاصی را اعلام کرد (Discount Voucher)، میزان خرید از کالاهای فروشندگان محاسبه نمی‌شود و این کالاها مشمول استفاده از این تخفیف‌ها نمی‌شوند.
 • نحوه برگشت از فروش کالاهای فروشندگان طبق رویه فایبر‌کالا است (طبق شرایط بازگرداندن کالا)، با این تفاوت که فروشنده مسئولیت هرگونه عدم مطابقت را به عهده می‌گیرد.
 • به کالاهای فروشندگان تخفیف سازمانی تعلق نمی‌گیرد.
 • خدمات پس ‌از‌ فروش فایبر‌کالا تنها درصورتی درخواست مشتری مبنی بر بازگرداندن کالای فروشندگان را می‌پذیرد مطابق با قوانین بازگرداندن کالا باشد که در سایت فایبرکالا آورده شده است.
 • در صورت تائید صحت کالا توسط فایبرکالا و مشتری  ، پس از حداقل 3 روز کاری پس از ارسال کالا به خریدار( یعنی 3 تا 6 روز کاری پس از ثبت سفارش توسط خریدار) مبلغ کالای فروخته شده به حساب فروشنده واریز خواهد شد.
 • جهت جلوگیری از پرداخت خسارت ناشی از ارسال و بسته بندی کالا که ایراد دارد به خریدار ، فروشندگان عزیز باید کلیه نواقص و ایرادات دستگاه دست دوم را به صورت کامل توضیح داده و قبل از سفارش کالاخریدار را از آنها آگاه گردانند. تعدادی از این ایرادات که در صورت عدم عنوان کردن آنها در بخش توضیحات باعث بازگرداندن کالا می شوند به قرار ذیل است :
 • عدم صحت عملکرد دستگاه یا تجهیزات ( کالای فروخته شده ) یا عدم صحت کارکرد هر یک از بخشهای فرعی دستگاه
 • عدم داشتن متعلقات ضروری کالا بطوریکه برای عملکرد صحیح نیاز به آنها داشته باشد. ( منبع تغذیه DC یا کابلهای رابط )
 • نقاط ضعف فیزیکی وظاهری دستگاه : شکستگی ، نداشتن رنگ اصلی و یا رنگ شدگی ، خم شدگی و هرگونه علائم نقص ظاهری و فیزیکی
 • در صورت شارژی بودن کالا باید باتری و متعلقات شارژر ( در صورت بودن جزء متعلقات کالای نو ) به خریدار  فرستاده شود و در صورت خرابی باتری و عدم شارژ آن باید جزء نواقص در توضیحات کالا نوشته شود .

لازم به ذکر است فایبرکالا مارکتی را ایجاد کرده  جهت کمک به صنعت و بخش مهندسی کشور عزیزمان و صداقت و صراحت و دقت در ارائه توضیحات کالا توسط فروشنده و همچنین استفاده آگاهانه وبادقت از کالا توسط خریدار باعث رونق این مارکت شده و بعث ارائه بهتر کالاهای موردنیاز مهندسین محترم بخش صنعت خواهد شد.

ثبت نام میکنم!

رونق و موفقیت فایبرکالا ، به خریداران کمک خواهد کرد تا کالاهای نایاب و تخصصی خود را با قیمت پائین به دست بیاورند و همچنین به فروشندگان یاری می رساند تا دستگاهها و تجهیزات بدون استفاده خود را با قیمت مناسب به فروش برسانند.

11 پاسخ به “ثبت رایگان فروشگاه و شرایط فروش”

 1. May I simply just say what a comfort to uncover somebody who really understands what they are talking
  about over the internet. You certainly realize how to bring a problem to light and make it important.
  More and more people really need to look at this and understand
  this side of the story. I was surprised that you are not more popular given that you surely possess the gift.
  asmr (signup.com) 0mniartist

 2. Hello every one, here every one is sharing such knowledge, so it’s pleasant
  to read this weblog, and I used to visit this blog daily. asmr
  tinyurl.com – 0mniartist

 3. Hello there, just became alert to your blog through Google, and found that it’s truly informative.
  I am gonna watch out for brussels. I will appreciate
  if you continue this in future. Lots of people will be benefited from your writing.

  Cheers!

  Also visit my web site: why asmr [http://j.mp]

 4. I am really impressed with your writing skills and also with the layout on your weblog.
  Is this a paid theme or did you customize it yourself?
  Either way keep up the excellent quality writing, it is rare to see a great blog like this one
  today.

  Look at my blog: asmr my – http://j.mp/2WShZQd,

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *