شرایط بازگرداندن کالا

شرایط بازگرداندن کالا

فایبرکالا همواره سعی کرده است شرایطی را در مارکت تخصصی صنعتی ایجاد کند که خریدار با خیال راحت و اطمینان خاطر کالای مورد نیاز خود را خریداری کرده و فروشنده نیز با احساس خرسندی از رضایت مندی خریدار روز به روز بر درامدش افزون شده و تسهیلات بهتری برای خریدار مهیا سازد.

لذا تهیه شرایط و قوانینی که هر دو طرف (فروشنده و خریدار ) را به رضایت قلبی رهنمون کند از وظایف و آرزوهای مدیریت فایبرکالا میباشد. ولیکن ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند که در صدد بازگردان کالا برآیند، درچنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است تا به اهداف فوق الذکر نایل گردیم.

شرایط بازگرداندن کالا

استفاده از 3 روز ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد؟

 1. خریداران کلیه تجهیزات ارائه شده توسط فروشگاه فایبرکالا ( نه فروشگاه مربوط به کاربران سایت فایبرکالا)به مدت حداکثر 3 روز فرصت دارند از خرید خود منصرف شده و کالای خریداری شده را به فایبرکالا بازگردانند.(البته با شرایط ارائه شده در بخش ارسال کالا) در صورتی که این استرداد سلیقه ای بوده و ایرادی در کالا مشاهده نشود ،هزینه های مربوط به ارسال و بازگشت کالا از وجه پرداختی خریدار کسر گردیده و مابقی به حساب خریدار ، واریز میگردد. لازم به ذکر است هر‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد. لذا قبل از مرجوعی کالا حتما با واحد خدمات پس از فروش فایبرکالا تماس گرفته و در صورت تایید کارشناس خدمات پس از فروش کالا بازگردانده شود   همچنین کالاهایی که به دلیل ماهیت خاص یا استفاده شخصی و با توجه به لزوم رعایت مسایل بهداشتی نمی‌توانند بازپس داده شوند، از شمول این بند خارج هستند. لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته‌بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.
 2. همانطور که در بخش ارسال کالا گفته شد ،کلیه کالاهای عرضه شده در مارکت فایبرکالا چون توسط فایبرکالا بسته بندی و ارسال میگردد باید از نظر فیزیکی و ظاهری سالم به خریدار تحویل داده شود و در صورت وجود هر گونه آسیب فیزیکی و ظاهری ، خریدار باید آسیب یا ایراد فیزیکی کالا را در همان هنگام تحویل گرفتن کالا و در حضور نماینده شرکت حمل ونقل به خدمات پس از فروش فایبرکالا از طریق شماره 09184929298 اطلاع داده و نبایستی کالا را تحویل بگیرد . پس ازامضاء صورتجلسه ی (ایراد بوجود آمده و عدم دریافت کالا توسط خریدار) ، توسط نماینده شرکت حمل و نقل کالا(پست یا تیپاکس) و نماینده شرکت بیمه که برای ارسال سلامت ، کالا را بیمه کرده و خریدار ، کالای معیوب باید به فایبرکالا بازگردانده شده  و کالای جدیدی در صورت موجود بودن در انبار به خریدار ارسال گردد ودر صورت موجود نبودن کالا تمام مبلغ پرداختی به وی بازگردانده شود.
 3. در صورتی که خود کالا آسیب ندیده و فقط کارتن بسته بندی آن آسیب دیده باشد ، مانند بند 2 موضوع آسیب دیدگی صورتجلسه شده و به خدمات پس از فروش فایبرکالا از طریق شماره 09184929298 اطلاع رسانی کرده و با مشورت کارشناس فایبرکالا ، خریدار کالا را تحویل گرفته و در صورت وجود ایراد در عملکرد دستگاه ، حدکثر در مدت 3 روز به فایبرکالا عودت داده شود .لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شده و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به فایبر‌کالا بازگردانده شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
 4. کلیه دستگاهها و تجهیزات صنعتی دست دوم قبل از ارسال به خریدار توسط متخصصین و کارشناسان آن رشته راه اندازی و تست می شوند و در صورت صحت کارکرد و نداشتن هیچگونه ایرادی در عملکرد به خریدار ارسال میشود ، لذا در صورتی که مشتری (خریدار) قصد بازگرداندن کالا در فرصت 3 روزه بعلت وجود مشکلی در عملکرد کالا را داشته باشد ، پذیرش کالا توسط فایبرکالا و استرداد آن به فروشنده درصورتی امکان پذیر خواهد بود که ایراد عنوان شده از طرف خریدار در تست اولیه کارشناسان فایبرکالا جا افتاده یا مخفی بوده و در تست مجدد کارشناسان وجود ایراد قبل از ارسال کالا و علت عدم آشکار شدن آن قبل از ارسال به خریدار گزارش داده شود.
 5. کلیه کالاهای به فروش گذاشته شده توسط کاربران فایبرکالا (فقط کالاهای نو و آکبند)در صورتی که فروشنده در هنگام ثبت کالا داشتن 3 روز فرصت جهت تست را عنوان کرده باشد، تضمین 3 روزه بازگشت کالا توسط فایبرکالاانجام میشود و در غیر این صورت بازگشت کالاهای بدون ایراد پذیرفته نمی شود.

 

اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد:

 1. اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 24 ساعت پس از دریافت کالا، به فایبر‌کالا اطلاع داده شود و حداکثر تا 3 روز باشرایط گفته شده برای ارسال به فایبرکالا ارسال گردد.
 2. لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان 3 روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
 3. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به فایبر‌کالا بازگردانده شود.
 4. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
 5. این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه‌اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل نمی‌شود.

 

اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب‌سایت مغایرت داشته باشد.

 • وجود مغایرت، باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش فایبر‌کالا از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.
 • اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.
 • عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آن‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب‌سایت است.
 • در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته‌بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.
 • در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته‌بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
 • استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به فایبر‌کالا بازگردانده شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش‌کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی در کالا ایجاد شده باشد ولی از ظاهر بسته بندی مشخص نباشد.

 •  راحت ترین راه برای اینکه در این مورد جبران خسارت صورت پذیرد اینست که حتما در حضور نماینده شرکت حمل کالا ، بسته بندی باز شده و درصورت آسیب دیدن کالا ، تحویل گرفته نشود.
 • آسیب‏‏ دیدگی باید بلافاصله پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش فایبر‌کالا اطلاع داده شود.
 • با توجه به بسته‌بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و فایبر‌کالا تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.
 • لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به فایبر‌کالا بازگردانده شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
 • کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش فایبر‌کالا ارسال شود.

توجه:
پس از بررسی کالاهای مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد فایبر‌کالا در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت فایبر‌کالا در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسوولیتی نخواهد داشت
.

کالا را چطور ارسال کنید؟

 1. لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید.
 2. از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش فایبر‌کالا جداً، خودداری کنید.
 3. برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل، ریموت، باطری، دفترچه راهنما، کارت گارانتی، کارت بیمه، بند و قطعات بسته‌بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود.
 4. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید)
 5. درصورت ارسال با پست پیشتاز، عکس و تصویری از رسید پستی تهیه و به آدرس info@fiberkala.com ایمیل کنید.
 6. اگر کالا دارای رمز عبور (Password)، آی دی، اپل آی دی (ID)یا الگو (pattern) است، لازم است توسط مشتری برداشته شود، تا کارشناسان فایبر‌کالا امکان تست آن را داشته باشند.
 7. در صورتی که ساکن سایر شهرها بغیر از اراک هستید، برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز استفاده کنید. لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن کالا به عهده مشتری است و شرکت تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد.
 8. از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی کالا، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم ، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته، آن را ارسال کنید.
 9. بسته خود را به آدرس زیر ارسال کنید.
  استان مرکزی – شهر اراک – خ ادبجو – خ اربعین – پلاک 89 – کدپستی  3814863396

 

پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

-کارشناسان خدمات پس از فروش فایبر‌کالا ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. در صورت تایید ایراد و آسیب فیزیکی توسط کارشناسان فایبر‌کالا، در صورتی که فروشنده ی کالا فایبر‌کالا باشد، کالا تعویض خواهد شد و مشتری میتواند کالای خود را با مدل دیگر جایگزین کند، ولی در صورتی که فروشنده، فایبر‌کالا نباشد، امکان تعویض وجود ندارد .
لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ فایبر‌کالا بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، فایبر‌کالا تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.
– اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و فایبر‌کالا در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا -درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌پذیرد.
– پس از دریافت و پذیرش کالا توسط فایبر‌کالا، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، به طور میانگین 48 ساعت کاری زمان خواهد برد.
– کارشناسان فنی خدمات پس از فروش برای تست محصولات، ملزم به رعایت استانداردها و دستورالعمل‌ها و رویه‌های ابلاغ شده توسط شرکت‌های تولید کننده و یا نمایندگی‌های مجاز محصولات و کالاهای ارائه شده در سایت فایبر‌کالا هستند، لذا علیرغم تصور آن‌که تست کالا (حتی برای ایرادهای خیلی آشکار) می‌تواند خیلی سریع انجام شود، ولی در عمل رعایت رویه‌های تست زمان‌بر است و در مواردی نیاز به هماهنگی با نمایندگی‌های مجاز آن کالا دارد. به همین علت زمان اعلام نظر کارشناسی برای تعویض کالا به طور میانگین 48 ساعت کاری در نظر گرفته شده است، ولی خدمات پس از فروش تمام تلاش خود را بکار خواهد بست تا سرعت تست و کارشناسی را افزایش داده، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نیاز مشتریان محترم پاسخ دهد.
– از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 72 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.
– ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش فایبر‌کالا است.

درخواست خود را چطور به خدمات پس از فروش اطلاع دهید؟

از طریق یکی از روش‌های زیر، درخواست خود را اطلاع دهید:

– با شماره تلفن 09184929298 خدمات پس از فروش تماس بگیرید.
– یا پیام خود را در صفحه “تماس با ما” با انتخاب موضوع خدمات پس از فروش، ارسال کنید.
– یا به info@fiberkala.com با ذکر شماره پیگیری سفارش، ایمیل بزنید.

توجه: جهت رسیدگی به درخواست، ذکر شماره پیگیری سفارش در هر یک از روش‌های بالا الزامی است.

 

4 پاسخ به “شرایط بازگرداندن کالا”

 1. Woah! I’m really digging the template/theme of this blog.
  It’s simple, yet effective. A lot of times it’s hard to
  get that “perfect balance” between user friendliness
  and visual appearance. I must say you’ve done a awesome job with this.
  Additionally, the blog loads super fast for me on Opera.
  Superb Blog! 0mniartist
  asmr

 2. Thanks for finally talking about > شرایط بازگرداندن کالا –
  فایبر کالا | مارکت تخصصی لوازم صنعتی < Loved it!

  Also visit my web-site; asmr with

 3. If some one desires expert view regarding blogging afterward i advise him/her to pay a quick visit this
  web site, Keep up the good job.

  my web blog :: of asmr

 4. Hello! I could have sworn I’ve been to this blog before but after browsing through some of the post I realized it’s new to me. Anyways, I’m definitely happy I found it and I’ll be book-marking and checking back frequently!

  http://www.graliontorile.com/

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *