شرایط و قوانین استفاده از مارکت تخصصی فایبر‌کالا

شرایط و قوانین استفاده از مارکت تخصصی فایبر‌کالا

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌‏های کاربردی فایبر‌کالا به دقت ملاحظه فرمایید.
ورود کاربران به وب‏‌سایت فایبر‌کالا هنگام استفاده از پروفایل شخصی، طرح‏‌های تشویقی، ویدئوهای آموزشی فایبر‌کالا و سایر خدمات ارائه شده توسط فایبر‌کالا به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات فایبر‌کالا است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین فایبر‌کالا از سوی کاربر است.
لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.

قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های فایبر‌کالا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های فایبر‌کالا تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

تعریف مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت‌نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات فایبر‌کالا اقدام کند.

تعریف فروشنده و شرایط کالاهای فروشندگان

محصولات ارایه شده در وب‌سایت، یا توسط فایبر‌کالا از شرکت‌های معتبر و واردکنندگان رسمی و قانونی خریداری و عرضه می‌شود و یا برخی فروشندگان با فایبر‌کالا همکاری می‌کنند و محصولات خود را به‌واسطه این فروشگاه اینترنتی، به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند. منظور از کالای فروشندگان، گروه دوم است و فروشنده، شخصی حقیقی یا حقوقی است که محصول خود را در وب‌سایت فایبر‌کالا عرضه کرده، به فروش می رساند. همچنین اعتبار فروشنده‌ها توسط فایبر‌کالا بررسی و مدارک مورد نیاز از ایشان اخذ می‌شود.

 • مسئولیت‌های مربوط به کیفیت، قیمت، محتوا، شرایط و همچنین خدمات پس از فروش محصول بر عهده فروشندگان است.
 • فروشنده موظف است کلیه اطلاعات مربوط به دستگاه یا کالای به فروش گذاشته شده را دقیق و کامل در بخش توضیحات کالا بنویسد و خریدار موظف است قبل از سفارش از روش کارکرد کالا یا وظیفه آن آگاه باشد.
 • فاکتور کالاهایی که توسط فروشندگان در سایت عرضه می‌شود، در صورت درخواست خریدار توسط فروشنده ارسال می‌شود.(درصورتیکه فروشنده فروشگاه رسمی و واقعی داشته باشد.)
 • خریداران حداکثر تا 2 روز بعد از ثبت سفارش و قطعی شدن آن، فرصت دارند درخواست ارسال فاکتور را ثبت کنند.
 • سفارش‌هایی که دارای حداقل یک کالا از فروشندگان باشند و تا ساعت 16 هر روز کاری نهایی شوند ، حداقل 3روز کاری بعد (طبق زمان تحویل اعلام‌شده در سایت) در تهران و شهرستان‌ها، ارسال خواهند شد و این 3 روز زمان آماده سازی کالا برای تحویل به شرکت حمل ونقل میباشدو پس از آن 1 تا 3 روز دیگر (نسبت به شهرستان محل تحویل) زمان برای شرکت حمل و نقل لازم میباشد تا کالا را بدست خریدار برساند.
  3روز کاری فاصله زمانی ارسال (برای کالاهای فروشندگان)، به معنای این است که در صورت خرید کالای فروشندگان ، از شروع پردازش سفارش تا تحویل کالا به اداره پست جهت ارسال حداکثر 3 روز پس از زمان سفارش‌گذاری در فایبر‌کالا زمان نیاز است.زیرا همانطور که در بخش های آتی گفته خواهد شد تست صحت عملکرد کالا ها و … نیاز به زمان دارد.
  این 3 روز کاری که اعلام شد ، زمان آماده‌سازی و ارسال کالا به انبار فایبر‌کالا توسط فروشنده ، تست سلامت و صحت کارکرد کالا ( برای کالاهای دست دوم )توسط فایبرکالا ، بسته بندی و تحویل کالا به اداره پست یا تیپاکس برای ارسال به خریدار میباشد ، که امکان دارد این زمان بسته به نوع کالا تغییر یابد.
 • در شرایط خاص مثل فروش شگفت‌انگیز( فروش با تخفیفات ویژه در روز هایی از سال)، احتمال لغو شدن سفارش مربوط به محصولات فروشندگان به دلایلی مانند اتمام موجودی کالا ، آگاهی فایبرکالا از عدم صحت و سلامت کالا و یا … وجود دارد و فایبر‌کالا مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش را متوقف کند.
 • در صورتی‌که فایبر‌کالا تخفیف به شرط خرید تا سقف خاصی را اعلام کرد (Discount Voucher)، میزان خرید از کالاهای فروشندگان محاسبه نمی‌شود و این کالاها مشمول استفاده از این تخفیف‌ها نمی‌شوند.
 • نحوه برگشت از فروش کالاهای فروشندگان طبق رویه فایبر‌کالا است (طبق شرایط بازگرداندن کالا)، با این تفاوت که فروشنده مسئولیت هرگونه عدم مطابقت را به عهده می‌گیرد.
 • به کالاهای فروشندگان تخفیف سازمانی تعلق نمی‌گیرد.
 • خدمات پس ‌از‌ فروش فایبر‌کالا تنها درصورتی درخواست مشتری مبنی بر بازگرداندن کالای فروشندگان را می‌پذیرد مطابق با قوانین بازگرداندن کالا باشد که در سایت فایبرکالا آورده شده است.
 • در صورت تائید صحت کالا توسط فایبرکالا و مشتری  ، پس از حداقل 3 روز کاری پس از ارسال کالا به خریدار( یعنی 3 تا 6 روز کاری پس از ثبت سفارش توسط خریدار) مبلغ کالای فروخته شده به حساب فروشنده واریز خواهد شد.
ارتباطات الکترونیکی

هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات فایبر‌کالا استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‏‌کنید و یا به فایبر‌کالا ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که فایبر‌کالا به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.
همچنین آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد.
جهت اطلاع‌رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، امکان دارد فایبر‌کالا برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه فایبر‌کالا را در پروفایل خود لغو کنند.

سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی

فایبر‌کالا به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند.
فایبر‌کالا متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت فایبر‌کالا، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید.
همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات فایبر‌کالا، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط فایبر‌کالا جزئی از اموال فایبر‌کالا محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار فایبر‌کالا است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای فایبر‌کالا محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر این، اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط فایبر‌کالا و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار فایبر‌کالا است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از لیست محصولات، مشخصات فنی، قیمت و هر گونه استفاده از مشتقات وب‏‌سایت فایبر‌کالا و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هر گونه استفاده از داده کاوی، روبات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به صراحت برای فایبر‌کالا محفوظ است. در صورت استفاده از هر یک از خدمات فایبر‌کالا، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است. فایبر‌کالا محصولاتی مناسب استفاده افراد زیر 18 سال به فروش می‏‌رساند و در صورتی که کاربران از سن ذکر شده جوان‌‏تر هستند می‌‏باید با اطلاع والدین و یا قیم قانونی، به خرید و پرداخت اقدام کنند.
تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما، پایگاه رسمی این سایت یعنی www.fiberkala.com است. ما با هیچ روش دیگری جز ارسال نامه از طرف آدرس‏‌های رسمی و تایید شده در سایت، با شما تماس نمی‌‏گیریم. وب سایت فایبر‌کالا هیچگونه سایت اینترنتی با آدرسی غیر از www. fiberkala.com و همچنین، هیچ گونه وبلاگ و شناسه در برنامه‏‌های گفتگوی اینترنتی همچون Yahoo Messenger یا MSN Messenger و غیره ندارد و هیچ ‏گاه با این روش‏‌ها با شما تماس نمی‏‌گیرد. کاربران جهت برقراری ارتباط، تنها می‏‌توانند از آدرس‌‏های ذکر شده در بخش ارتباط با ما استفاده کنند.

ثبت، پردازش و ارسال سفارش
 • روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش‏‌های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند. فایبر‌کالا به مشتریان خود در 7 روز هفته و 24 ساعت در روز امکان سفارش‌‏گذاری می‌‏دهد ولی ارتباط تلفنی فقط در روزهای کاری صورت می پذیرد.
 • خریدار پس از ثبت سفارش ، مبلغ ارائه شده برای آن کالایا تجهیزات را به حساب فایبرکالا واریز نموده و فروشنده سریعا باید کالا را به دفتر فایبرکالا ارسال کند ، کارشناسان فایبرکالا پس از بررسی فنی کالا و تائید صحت کارکرد و صحت مطالب ارائه شده بعنوان توضیحات کالا ، کالای موردنظر را بسته بندی و به اداره پست یا تیپاکسجهت ارسال به آدرس خریدار تحویل می دهند( این عملیات تا تحویل به شرکت حمل و نقل 2 تا 3 روز کاری زمان نیاز دارد) و پس از این  3 روز کاری مجدد 1 تا 3 روز دیگر زمان نیاز است تا کالا توسط پیشتاز یا تیپاکس به دست خریدار برسد.( تا تائید نهایی خریدار از صحت و تحویل کالا  )لذا 4 تا 6 روز پس از ثبت سفارش توسط خریدار  مبلغ کالا منهای 15 درصد بعنوان حق الزحمه فروش فایبرکالا به شماره حساب اعلام شده توسط فروشنده واریز می شود. لازم به توضیح است 3 روز مهلت تائید صحت کارکرد کالا  برای خریدار در چهارچوب قوانین ارائه شده در صفحه بازگرداندن کالا وقوانین ارسال کالا بوده و خریدار بدون دلیل واقعی و منطقی و تائید کارشناسان فنی فایبرکالا، نمی تواند از خرید خود انصراف داده و کالا را بازگرداند.
 • درصورت وجود ایراد در دستگاه یا کالای ارسال شده توسط فروشنده ( طبق قوانین ارائه شده در سایت فایبرکالا ) و در صورت تایید کارشناسان فنی مبلغ واریز شده توسط خریدار به حساب وی واریز شده و هزینه ناشی از ارسال و تحقیقات تائید و بررسی کالا به عهده فروشنده می باشد که در توضیحات کالا و قبل از ثبت سفارش ایرادات کالا را عنوان نکرده است
 • کلیه سفارش‌‏های ثبت شده در سایت فایبر‌کالا به وسیله ارسال کد سفارش از طریق پیام کوتاه و پیش فاکتور از طریق ایمیل، در صف پردازش قرار می‏‌گیرند. فایبر‌کالا همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌‏های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می‌دهد. با وجود این، در صورتی که موجودی محصولی در فایبر‌کالا به پایان برسد، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش‌‏گذاری، حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای فایبر‌کالا محفوظ است و یا مشتری می‏‌تواند به جای کالای به اتمام رسیده، محصول دیگری را جایگزین کند.
 • در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی سبد خرید مانند اتمام موجودی کالا یا انصراف مشتری، مبلغ پرداخت شده طی 24 الی 72 ساعت کاری به حساب مشتری واریز خواهد شد.
 • فایبر‌کالا مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش خود را متوقف کند و کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری، پردازش و ارسال می‌‏شود. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی، برای فایبر‌کالا محفوظ است.
 • در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی کالاهای موجود در سایت فایبر‌کالا، حق بلا اثر نمودن سفارش و خرید انجام شده توسط مشتری، برای فایبر‌کالا محفوظ است. فایبر‌کالا در اسرع وقت وجوه دریافتی را به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز و عودت می‌نماید و مشتری با ورود به سایت فایبر‌کالا می‌پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.
 • کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود. بنابراین درج آدرس، ایمیل و شماره تماس‌های همراه و ثابت توسط مشتری، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و در صورتی که این موارد به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد، فایبر‌کالا جهت اطمینان از صحت و قطعیت ثبت سفارش می‌تواند از مشتری، اطلاعات تکمیلی و بیشتری درخواست کند.همچنین، مشتریان می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند و اگر مبلغ سفارش از پیش پرداخت شده باشد، تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا باید کارت شناسایی همراه داشته باشد.
 • با توجه به ثبت سیستمی سفارش، به هیچ عنوان امکان صدور فاکتور مجدد یا تغییر مشخصات آن از جمله تغییر فاکتوری که به نام شخص حقیقی صادر شده، به نام شخص حقوقی وجود ندارد. بنابراین لازم است مشتریان هنگام ثبت سفارش، نسبت به این مساله دقت لازم را داشته باشند و اگر نیاز دارند که فاکتور به نام حقوقی برای آنها صادر شود، هنگام ثبت سفارش خود، با انتخاب گزینه ” تکمیل اطلاعات حقوقی ” و وارد کردن مشخصات سازمان موردنظر، برای خرید سازمانی و دریافت فاکتور رسمی اقدام کنند.
  همچنین آدرسی که خریدار به عنوان آدرس تحویل‌گیرنده ثبت یا انتخاب می‌کند، در فاکتور درج خواهد شد و لازم است درخواست کنندگان فاکتور به نام شخص حقوقی هنگام ثبت سفارش به این نکته توجه کافی داشته باشند، چرا که تغییر آدرس درج شده روی فاکتور پس از پردازش و تایید سفارش، به هیچ عنوان امکان‌پذیر نخواهد بود.
 • امکان پرداخت در محل برای کلیه سفارش‌های فایبرکالا ، وجود ندارد و لازم است پیش از ارسال، مبلغ سفارش‌ها از طریق پرداخت کارت به کارت یا پرداخت اینترنتی تسویه شود.
 • تحویل سفارش در اماکن عمومی همچون کافه، کافی نت، رستوران، هتل و مانند آن امکان‌پذیر نیست و لازم است آدرس تحویل، دقیق و قابل استناد باشد
 • در صورت خرید اعتباری (استفاده از کد تخفیف یا ووچر) پس از نهایی شدن سبد، از نظر قانونی امکان اعمال تغییر در سبد خرید، و تغییر مبلغ فاکتور به دلایل انصراف از خرید، حذف یا تغییر کالا یا تعداد کالا وجود ندارد و اگر مشتری درخواست هرگونه تغییری را داشته باشد، ووچر یا کد تخفیف باطل خواهد شد و امکان برگرداندن مبلغ آن وجود ندارد.
 • در رابطه با سرویس تحویل کالا ، فروشگاه اینترنتی فایبر‌کالا، سفارش ها را در درب اصلی ساختمان (منتهی به خیابان) تحویل میدهد.
 • لازم به ذکر است افزودن کالا به سبد خرید به معنی رزرو کالا نیست و هیچ گونه حقی را برای مشتریان ایجاد نمی‌کند. همچنین تا پیش از ثبت نهایی، هرگونه تغییر از جمله تغییر در موجودی کالا یا قیمت، روی کالای افزوده شده به سبد خرید اعمال خواهد شد. بنابراین به مشتریانی که تمایل و تصمیم به خرید قطعی دارند، به‌ویژه درباره کالاهای ارائه شده توسط کاربران فایبرکالا(فروشندگان) که دارای محدودیت تعداد هستند، توصیه می‌شود در اسرع وقت سفارش خود را نهایی کنند تا با اتمام موجودی یا تغییر قیمتی کالاها روبرو نشوند. شایان ذکر است سفارش تنها زمانی نهایی می‌شود که کاربران کد سبد خرید (dkc) سفارش خود را دریافت کنند و بدیهی است که فایبر‌کالا هیچ‌گونه مسوولیتی نسبت به کالاهایی که در سبد خرید رها شده است، ندارد.
شرایط خریداری کارت هدیه

– با اولین استفاده، کارت هدیه در حساب کاربری ثبت می‌شود و امکان استفاده از آن برای دیگر کاربران وجود نخواهد داشت.
– لازم نیست تمام اعتبار (ریالی) کارت هدیه در اولین خرید، خرج شود. اعتبار کارت هدیه را می‌توان در چند سبد خرید مجزا استفاده کرد .
– امکان استفاده از دو یا چند کارت هدیه برای ثبت یک سفارش وجود ندارد.
– در صورت مرجوع کردن کالاهایی که با استفاده از اعتبار کارت هدیه خریداری شده، مبلغ آن‌ها به حساب همان کارت هدیه بازمی‌گردد.
– کارت هدیه قابل مرجوع کردن یا تعویض نیست .
– اعتبار کارت هدیه فایبر‌کالا قابل تبدیل به وجه نقد نیست .
– اگر مبلغ سفارش بیش از اعتبار کارت هدیه باشد، می‌توان باقی‌مانده را با روش‌های عادی پرداخت کرد.
– لازم است پس از خرید، کارت هدیه را مدتی نزد خود نگه دارید.

خسارت در هنگام حمل و نقل

فایبر‌کالا همواره نهایت تلاش خود را می‏‌کند تا کلیه سفارش‏‌ها در نهایت صحت و بدون آسیب به دست مشتریان خود در سراسر کشور برسد. با توجه به بسته‌بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‌‏های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله (درج در سبد خرید و اطلاع رسانی از طریق ایمیل) به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و فایبر‌کالا تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و طبق قوانین ارائه شده در بخش روش های ارسال، خسارت را می پذیرد.
آسیب‏‌های ناشی از حمل و نقل باید در عرض حداکثر 24 ساعت کاری پس از تحویل سفارش به خدمات پس از فروش فایبر‌کالا اطلاع داده شود و کالای آسیب دیده به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و کلیه متعلقات و فاکتور به خدمات پس از فروش فایبر‌کالا ارسال شود.

برای اطلاعات بیشتر  از سرویس مهلت تست 3 روزه فایبر‌کالا جزئیات شرایط آن در ادامه ارائه میگردد:
 • در راستای ایجاد سرویس‌‏های ارزش افزوده، فایبر‌کالا با همکاری کلیه تامین‏‌ کنندگان خود این امکان را ایجاد نموده تا کلیه کالاهایی که نیاز به تست دارند، تا 3 روز پس از تحویل، دارای فرصت تست باشند و هر گونه نقص فنی در دستگاه شامل استفاده از سرویس گارانتی محصول، می‏‌شود. لازم به ذکر است که با توجه به تخصصی بودن کالای ارایه شده در وب سایت فایبر‌کالا، کلیه محصولات صنعتی که ظریف و حساس بوده و باید از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند ، دارای گارانتی سلامت فیزیکی هستند و با توجه به اینکه خریدار نباید آنها را با خسارت وارد شده از نماینده پست تحویل بگیرد لذا مشمول 3 روز مهلت تست و بازگشت کالا نمی‌شوند.
  همچنین عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است.
  خریداران کلیه تجهیزات ارائه شده توسط فروشگاه فایبرکالا ( نه فروشگاه مربوط به کاربران سایت فایبرکالا)به مدت حداکثر 3 روز فرصت دارند از خرید خود منصرف شده و کالای خریداری شده را به فایبرکالا بازگردانند.(البته با شرایط ارائه شده در بخش ارسال کالا)  در صورتی که این استرداد سلیقه ای بوده و ایرادی در کالا مشاهده نشود ،هزینه های مربوط به ارسال و بازگشت کالا از وجه پرداختی خریدار کسر گردیده و مابقی به حساب خریدار ، واریز میگردد. لازم به ذکر است هر‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد. لذا قبل از مرجوعی کالا حتما با واحد خدمات پس از فروش فایبرکالا تماس گرفته و در صورت تایید کارشناس خدمات پس از فروش کالا بازگردانده شود.

همچنین کالاهایی که به دلیل ماهیت خاص یا استفاده شخصی و با توجه به لزوم رعایت مسایل بهداشتی نمی‌توانند بازپس داده شوند، از شمول این بند خارج هستند. لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته‌بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

 

 • همانطور که در بخش ارسال کالا گفته شد ،کلیه کالاهای عرضه شده در مارکت فایبرکالا چون توسط فایبرکالا بسته بندی و ارسال میگردد باید از نظر فیزیکی و ظاهری سالم به خریدار تحویل داده شود و در صورت وجود هر گونه آسیب فیزیکی و ظاهری ، خریدار باید آسیب یا ایراد فیزیکی کالا را در همان هنگام تحویل گرفتن کالا و در حضور نماینده شرکت حمل ونقل به خدمات پس از فروش فایبرکالا از طریق شماره 09184929298 اطلاع داده و نبایستی کالا را تحویل بگیرد . پس ازامضاء صورتجلسه ی (ایراد بوجود آمده و عدم دریافت کالا توسط خریدار)  توسط 1-نماینده شرکت حمل و نقل کالا(پست یا تیپاکس) ، 2- نماینده شرکت بیمه که برای ارسال سلامت ، کالا را بیمه کرده و 3-خریدار ، کالای معیوب باید به فایبرکالا بازگردانده شده  و کالای جدیدی در صورت موجود بودن در انبار به خریدار ارسال گردد ودر صورت موجود نبودن کالا تمام مبلغ پرداختی به وی بازگردانده شود.
 • در صورتی که خود کالا آسیب ندیده و فقط کارتن بسته بندی آن آسیب دیده باشد ، مانند بند  قبل موضوع آسیب دیدگی صورتجلسه شده و به خدمات پس از فروش فایبرکالا از طریق شماره 09184929298 اطلاع رسانی کرده و با مشورت کارشناس فایبرکالا ، خریدار کالا را تحویل گرفته و در صورت وجود ایراد در عملکرد دستگاه ، حدکثر در مدت 3 روز به فایبرکالا عودت داده شود .لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شده و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به فایبر‌کالا بازگردانده شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
 • کلیه دستگاهها و تجهیزات صنعتی دست دوم قبل از ارسال به خریدار توسط متخصصین و کارشناسان آن رشته راه اندازی و تست می شوند و در صورت صحت کارکرد و نداشتن هیچگونه ایرادی در عملکرد به خریدار ارسال میشود ، لذا در صورتی که مشتری (خریدار) قصد بازگرداندن کالا در فرصت 3 روزه بعلت وجود مشکلی در عملکرد کالا را داشته باشد ، پذیرش کالا توسط فایبرکالا و استرداد آن به فروشنده درصورتی امکان پذیر خواهد بود که ایراد عنوان شده از طرف خریدار در تست اولیه کارشناسان فایبرکالا جا افتاده یا مخفی بوده و در تست مجدد کارشناسان وجود ایراد قبل از ارسال کالا و علت عدم آشکار شدن آن قبل از ارسال به خریدار گزارش داده شود.
 • کلیه کالاهای به فروش گذاشته شده توسط کاربران فایبرکالا (فقط کالاهای نو و آکبند)در صورتی که فروشنده در هنگام ثبت کالا داشتن 3 روز فرصت جهت تست را عنوان کرده باشد، تضمین 3 روزه بازگشت کالا توسط فایبرکالاانجام میشود و در غیر این صورت بازگشت کالاهای بدون ایراد پذیرفته نمی شود.

 

اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد:
 • اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 24 ساعت پس از دریافت کالا، به فایبر‌کالا اطلاع داده شود و حداکثر تا 3 روز باشرایط گفته شده برای ارسال به فایبرکالا ارسال گردد.
 • لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان 3 روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
 • استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به فایبر‌کالا بازگردانده شود.
 • برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
 • این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه‌اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل نمی‌شود.

 

اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب‌سایت مغایرت داشته باشد.
 • وجود مغایرت، باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش فایبر‌کالا از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.
 • اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.
 • عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آن‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب‌سایت است.
 • در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته‌بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.
 • در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته‌بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
 • استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به فایبر‌کالا بازگردانده شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش‌کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

 

اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی در کالا ایجاد شده باشد ولی از ظاهر بسته بندی مشخص نباشد.
 • راحت ترین راه برای اینکه در این مورد جبران خسارت صورت پذیرد اینست که حتما در حضور نماینده شرکت حمل کالا ، بسته بندی باز شده و درصورت آسیب دیدن کالا ، تحویل گرفته نشود.
 • آسیب‏‏ دیدگی باید بلافاصله پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش فایبر‌کالا اطلاع داده شود.
 • با توجه به بسته‌بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و فایبر‌کالا تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور، جبران خسارت را پیگیری می‌‏کند.
 • لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به فایبر‌کالا بازگردانده شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
 • کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورتجلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش فایبر‌کالا ارسال شود.
جهت جلوگیری از پرداخت خسارت ناشی از ارسال و بسته بندی کالا که ایراد دارد به خریدار ، فروشندگان عزیز باید کلیه نواقص و ایرادات دستگاه دست دوم را به صورت کامل توضیح داده و قبل از سفارش کالا ،خریدار را از آنها آگاه گردانند. تعدادی از این ایرادات که در صورت عدم عنوان کردن آنها در بخش توضیحات باعث بازگرداندن کالا می شوند به قرار ذیل است :
 • عدم صحت عملکرد دستگاه یا تجهیزات ( کالای فروخته شده ) یا عدم صحت کارکرد هر یک از بخشهای فرعی دستگاه
 • عدم داشتن متعلقات ضروری کالا بطوریکه برای عملکرد صحیح نیاز به آنها داشته باشد. ( منبع تغذیه DC یا کابلهای رابط )
 • نقاط ضعف فیزیکی وظاهری دستگاه : شکستگی ، نداشتن رنگ اصلی (فابریک ) و یا رنگ شدگی مجدد ، خم شدگی و هرگونه علائم نقص ظاهری و فیزیکی
 • در صورت شارژی بودن کالا باید باتری و متعلقات شارژر ( در صورت بودن جزء متعلقات کالای نو ) به خریدار  فرستاده شود و در صورت خرابی باتری و عدم شارژ آن باید جزء نواقص در توضیحات کالا نوشته شود .
هرگونه خسارت جانی یا مالی (خسارت به دستگاه های دیگرمشتری که به واسطه کالای خریداری شده ایجاد شده است) ناشی از کالای خریداری شده ، خارج از مسئولیت و پاسخگویی فایبرکالا بوده و فروشنده اصلی باید پاسخگوی موضوع باشد.

 

لازم به ذکر است مالیات مربوط به فروش تجهیزات و کالاها به عهده فروشندگان بوده سایت فایبرکالا فقط یک مارکت ارتباط فروشنده و خریدار است و مسئولیتی در قبال پرداخت مالیات کالاهای خرید و فروش شده ندارد.

توجه:
پس از بررسی کالاهای مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت ،مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد فایبر‌کالا در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت فایبر‌کالا در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسوولیتی نخواهد داشت.

نظرات کاربران

هدف از ایجاد بخش نظرات در فایبر‌کالا، اشتراک‌گذاری تجربه‌ی خرید و کاربری محصولاتی است که به فروش می‌رسد. بدیهی است بخش نظرات فایبر‌کالا با دیگر سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی متفاوت است. در این بخش، هر کاربر مجاز است در چهارچوب شرایط و قوانین سایت، نظرات خود را به اشتراک بگذارد و پس از بررسی کارشناسان تایید، نظرش را روی سایت مشاهده کند. بدیهی است که اگر قوانین سایت در نظرات کاربری رعایت نشود، تایید نمی‌شوند و در نتیجه در سایت به نمایش درنمی‌آیند. فایبر‌کالا در قبال درستی یا نادرستی نظرات منتشرشده در این قسمت، هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. نمایش نظرات کاربران در سایت به‌هیچ‌وجه به معنی تایید فنی فایبر‌کالا درباره‌ی محتویات نظر نیست؛ لذا از کاربران محترم تقاضا می‌شود، نظرات را اصل و پایه‌ی انتخاب و تصمیم‌گیری خود قرار ندهند.

شرایط و قوانین درج نظر در بخش نظرات کاربران

۱. فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش از حد معمول، کشیدن حروف یا کلمات، استفاده‌ی مکرر از یک حرف یا کلمه، شکلک و اموجی در متن خودداری کنید.
۲. برای نظر یا نقد و بررسی خود عنوانی متناسب با متن انتخاب کنید. یک عنوان خوب کاربران را برای خواندن نظر شما ترغیب خواهد کرد.
۳. نقد کاربران باید شامل قوت‌ها و ضعف‌های محصول در استفاده‌ی عملی و تجربه‌ی شخصی باشد و مزایا و معایب به‌صورت خلاصه و تیتروار در محل تعیین‌شده درج شود. لازم است تا حد ممکن از مبالغه و بزرگ‌نمایی مزایا یا معایب محصول خودداری کنید.
۴. نقد مناسب، نقدی است که فقط معایب یا فقط مزایا را در نظر نگیرد؛ بلکه به‌طور واقع‌بینانه معایب و مزایای هر محصول را در کنار هم بررسی کند.
۵. با توجه به تفاوت در سطح محصولات مختلف و تفاوت عمده در قیمت‌های آن‌ها، لازم است نقد و بررسی هر محصول با توجه به قیمت آن صورت گیرد؛ نه به‌صورت مطلق.
۶. جهت احترام‌گذاشتن به وقت بازدیدکنندگان سایت، لازم است هنگام نوشتن نقد، مطالب غیرضروری را حذف کرده و فقط مطالب ضروری و مفید را در نقدتان لحاظ کنید.
۷. با توجه به ساختار بخش نظرات، از سوال‌کردن یا درخواست راهنمایی در این بخش خودداری کرده و سوال یا درخواست راهنمایی خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید.
۸. کاربران ارسال‌کننده‌ی نظر موظف‌اند از ادبیات محترمانه استفاده کرده و از توهین به دیگر کاربران یا سایر افراد پرهیز کنند. بدیهی است هرگونه توهین به فرد یا افراد و استفاده از کلمات نامناسب، باعث تاییدنشدن نظر کاربر می‌شود.
۹. قسمت نظرات سایت، با تالارهای گفت‌وگو (فروم) متفاوت است؛ لذا برای حفظ ساختار، مباحث خارج از چهارچوبی که حالت بحث و گفت‌وگو دارد، تایید نخواهد شد.
۱۰. تمام کاربران حق دارند نظرات خود را به شرط رعایت قوانین، در سایت منتشر کنند؛ لذا حتی اگر نظری را به دور از واقعیت، جانب‌دارانه یا اشتباه یافتید، نباید نظردهنده را مخاطب قرار دهید یا از وی انتقاد کنید. هر کاربر تنها می‌تواند نظر خود را عنوان کرده و قضاوت را به خوانندگان نظرات واگذار کند.
۱۱. از طریق نمودار تغییر قیمت در سایت می‌توانید از تغییرات قیمت آگاه شوید؛ لذا به‌هیچ‌وجه در بخش نظرات مبلغ «قیمت» را ذکر نکرده، درباره‌ی آن سؤال نکنید و نظری ندهید.
۱۲. در نظرات خود، از بزرگ‌نمایی یا اغراق درباره‌ی قوت‌ها یا ضعف‌های محصول خودداری کنید. بدیهی است تا حد ممکن هرگونه نظر مبالغه‌آمیز یا به دور از واقعیت تایید نخواهد شد.
۱۳. با توجه به مسئولیت سایت در قبال لینک‌های موجود در آن، نباید لینک سایت‌های دیگر را در نظرات خود ثبت کنید. دقت داشته باشید تا جای ممکن از هرگونه لینک‌دادن (فرستادن) دیگر کاربران به سایت‌های دیگر و درج ایمیل یا نام کاربری شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
۱۴. تنها نظراتی تایید خواهند شد که مرتبط با محصول موردنظر باشند؛ لذا بحث‌های متفرقه و غیرمرتبط با محصول را مطرح نکنید.
۱۵. کاربران می‌توانند نقد خود به هر بخش از فایبر‌کالا را در قسمت مربوط به آن اعلام کنند؛ لذا هیچ‌گونه نقدی را درباره‌ی سایت یا خدمات آن در قسمت نظرات ننویسید.
۱۶. توجه داشته باشند، مسائلی را که از آن اطمینان ندارید، به‌هیچ‌وجه در نظرات ثبت نکنید؛ همچنین از بازنشر شایعات یا اطلاعات غیرمطمئن درباره‌ی محصولات جدا خودداری کنید.
۱۷. بهتر است مطالبی در این بخش ثبت شود که برای بازدیدکنندگان سایت مفید باشد؛ لذا از بیان هرگونه مطالب شخصی، غیرمرتبط یا غیرضروری در این بخش پرهیز کنید.
۱۸. لازم است نظرات خود را به صورت نگارشی ثبت کرده و از کوتاه‌کردن کلمات یا استفاده از ادبیات محاوره تا جای ممکن خودداری کنید. استفاده از ادبیات نوشتاری که قابلیت نمایش در سایت را داشته باشد، لازمه‌ی تایید نظرات کاربران است.

شرایط ارسال پرسش یا پاسخ:

– بهتر است پرسش و پاسخ کوتاه و مختصر باشد؛ زبان و رسم‌الخط فارسی و اسلوب نگارش هم در آن رعایت شده باشد.
– برای آگاهی از تغییرات قیمت از نمودار تغییر قیمت در سایت استفاده کنید و به‌هیچ‌وجه در بخش پرسش و پاسخ در مورد «قیمت» نپرسید.
– از پرسش و پاسخ درباره‌ی آدرس سایر فروشگاه‌های فیزیکی یا اینترنتی و استفاده از لینک خودداری کنید.
– پرسش خودتان را فقط یک بار و زیر محصول موردنظرتان بنویسید.
– از ثبت اطلاعات شخصی از قبیل ایمیل، شماره تماس و نام کاربری شبکه‌های اجتماعی در بخش پرسش و پاسخ پرهیز کنید.

توجه داشته باشید که نظر یا پرسش و پاسخ فقط باید در رابطه با کالا باشد، بنابراین برای پیگیری یا سوال درباره سفارش یا استفاده از خدمات پس از فروش با امور مشتریان فایبر‌کالا (شماره تلفن‌های 09184929298 یا 09307944433) تماس بگیرید یا از طریق فرم صفحه “تماس با ما” با انتخاب موضوع پیگیری سفارش یا خدمات پس از فروش، سوال یا درخواست خود را مطرح کنید.
برای ارسال سایر درخواست‌ها یا پیشنهادهای خود نیز از فرم صفحه “تماس با ما” استفاده کنید یا بهinfo@fiberkala.com   ایمیل ارسال کنید

محتوا

فایبر‌کالا نهایت تلاش و دقت را در راستای ارائه تمامی سرویس‌‏های خود می‏‌کند و به منظور تولید محتوا از منابع و مراجع اصیل و نیز شرکت‏‌های سازنده محصولات صنعتی استفاده می‏‌کند. لازم به ذکر است فایبر‌کالا تضمین نمی‏‌کند که توصیفات محصول و یا دیگر مطالب مندرج در سایت عاری از خطا باشد. اگر محصول ارائه شده توسط فایبر‌کالا دارای هر گونه مغایرت با اطلاعات درج شده در سایت است تنها راه حل، استرداد کالا قبل از استفاده و در شرایط اولیه است.
وب ‏‌سایت فایبر‌کالا هیچ گونه مسوولیتی را در رابطه با حذف شدن صفحه‏‌های سایت خود و یا لینک‏‌های مرده نمی‌‏پذیرد. سروﻳس‌‏های سایت آن‏گونه که هست ارائه می‏‌شود و سایت فایبر‌کالا تحت هیچ شرایطی مسوولیت تاخیر یا عدم کارکرد سایت را که می‌تواند ناشى از عوامل طبیعى، نیروى انسانی، مشکلات اینترنتى، خرابی تجهیزات کامپیوترى، مخابراتى و غیره باشد بر عهده ندارد.
سایت فایبر‌کالا ممکن است دارای سرویس‌‏هایی با قابلیت مشارکت عمومی موسوم به سرویس‌‏های جمعی، همچون اتاق گفتگو، تابلوی اعلانات، تالار گفتگو، نقد، گروه‌‏های خبری، شبکه دوستان و سرویس‏‌های دیگری باشد که برای تسهیل ارتباط شما با دیگران (چه در مقیاس عمومی مثل تالار گفتگو و چه در مقیاس خصوصی مثل شبکه خصوصی دوستان) ارائه می‏‌شوند. شما توافق می‏‌کنید که از این سرویس‏‌های جمعی، فقط برای ثبت، ارسال و دریافت پیام‏‌هایی استفاده کنید که مناسب و مرتبط با آن سرویس خاص باشد.
 
©   کلیه محتویات سایت فایبر‌کالا شامل قانون حق تکثیر شده و به سایت فایبر‌کالا تعلق دارد و کپی برداری از محتویات تخصصی آن ( مخصوصا کلیپ های آموزشی تولید شده در فایبرکالا ) بدون اخذ مجوز تبعات قانونی خواهد داشت.

سیاست قیمت گذاری

سیاست قیمت‌‏گذاری در فایبر‌کالا مبتنی بر اصول مشتری مداری و احترام به حقوق مصرف کننده است. قیمت‏‌های ارائه شده برای کالاها در فایبر‌کالا قیمت‏‌هایی است که غالباً توسط تولید‏کننده و یا فروشنده آن محصول تعیین شده است و سایر کالاها ی دست دوم به نسبت قیمت کالای نو و آکبند با همان مدل و مشخصات و همچنین قیمت کالاهای مشابه در بازار توسط فروشندگان تعیین قیمت می‌‏شوند.
با نهایت احترام به کاربران و با توجه به طیف گسترده سبد محصولات، فایبر‌کالا نمی‌تواند قیمت و موجودی نهایی کالاها را قبل از سفارش گذاری به صورت قطعی اعلام نماید. در مواردی بسیار نادر و در صورت وجود نوسان‌‏هایی در بازار و یا اشتباه در قیمت‌‏گذاری، اگر سفارشی قابل تحویل نباشد، فایبر‌کالا موظف است در اسرع وقت این موضوع را به فرد سفارش‌ ‏دهنده اطلاع دهد و سفارش را لغو نماید.

 • در صورتی که کالایی پس ثبت سفارش شامل کاهش قیمت شود، سفارش به روز رسانی و قیمت جدید اعمال می‏‌شود. قیمت کلیه محصولات با احتساب مالیات بر ارزش افزوده است و مشتری مبلغ جداگانه‌‏ای بابت مالیات و عوارض ارزش افزوده پرداخت نمی‏‌کند و هزینه‏‌های بسته‌بندی، ارسال و بیمه حمل کالا بسته به شرایط سفارش که در فرم سبد خرید اطلاع‌ ‏رسانی می‌‏شود، ممکن است جداگانه محاسبه شود.
 • مالیات مربوط به فروش تجهیزات و کالاها به عهده فروشندگان بوده سایت فایبرکالا فقط یک مارکت ارتباط فروشنده و خریدار است و مسئولیتی در قبال پرداخت مالیات کالاهای خرید و فروش شده ندارد.
 • قیمت کالا باید با در نظر گرفتن 15 درصد حق الزحمه فروش فایبرکالا لحاظ شده و فایبرکالا از مبلغ واریز شده به ازای ثبت سفارش ، 15 درصد کسر نموده و مابقی را به حساب فروشنده کالا واریز می نماید . لذا مبلغی به جز قیمت ارائه شده برای کالا از خریدار گرفته نمی شود و فروشنده باید موقع قیمت گذاری این موضوع را مدنظر قرار دهد.
 • در صورت تائید کالا توسط فایبرکالا و مشتری مبلغ کالای فروخته شده ، پس از حداقل 3 روز کاری پس از ارسال کالا به خریدار( یعنی 3 تا 6 روز کاری پس از ثبت سفارش توسط خریدار) به حساب فروشنده واریز خواهد شد.
طرح تشویقی پیشنهاد شگفت‌انگیز

طرح تشویقی شگفت‌انگیز به منظور ایجاد تجربه یک خرید خوب برای کاربران در نظر گرفته شده و روزانه در این بخش تعدادی از محصولات با تخفیف‏‌هایی بسیار ویژه‏‌تر نسبت به فروش‌‏های ویژه درج می‏‌شود که این کالاها تنها برای ساعت‏‌هایی امکان سفارش گذاری دارند. در مواردی که به دلیل استقبال کاربران موجودی کالا زودتر از موعد مقرر به پایان رسد، وضعیت کالا به ناموجود تغییر می‏‌کند و امکان سفارش گذاری وجود نخواهد داشت. در صورتی که کالایی در روز قبل از فروش شگفت‌انگیز به سبد خرید اضافه شود و در هنگام پردازش، کالا در طرح شگفت‌انگیز باشد، قیمت شگفت‌انگیز اعمال می‏‌شود. به دلیل اینکه این طرح تنها یک طرح تشویقی خرید (پروموشن) است، فایبر‌کالا تعهدی در قبال سفارش‌‏های تعدادی ندارد و در صورت امکان فروش تعدادی هماهنگی‌‏های لازم انجام می‏‌شود. همچنین، هرینه ارسال سفارش برای بخش شگفت‌انگیز به ازای هر سفارش به صورت مجزا و ثابت در نظر گرفته می‏‌شود و امکان تغییر ندارد.

لازم به ذکر است این بخش برای تشویق به خرید ، توسط فروشندگان یا فروشگاه فایبرکالا ارائه گردیده و تعهدی را برای سایت فایبرکالا در بر ندارد.

نمایندگی

فایبر‌کالا در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش و یا خدمات پس از فروش ندارد و کلیه سرویس‌‏ها، تراکنش‏‌های مالی و خدمات قابل ارائه از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به روابط عمومی فایبر‌کالا اطلاع دهید.
در حال حاضر فایبر‌کالا در شهرهای تحت پوشش سرویس تیپاکس یا اداره پست ، خدمات ارسال و تحویل سفارش خود را انجام داده و برای خرید تنها باید به وب سایت فایبر‌کالا مراجعه و سفارش خود را ثبت فرمایید.

قوه قهریه

تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، فایبر‌کالا هیچ گونه مسئولیتی ندارد.
فایبر‌کالا خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می‌داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق کانال‏‌های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید.

 

3 پاسخ به “شرایط و قوانین استفاده از مارکت تخصصی فایبر‌کالا”

 1. You really make it appear so easy with your presentation but I in finding this matter to be actually one thing
  which I believe I would never understand. It seems too
  complicated and extremely vast for me. I’m taking
  a look forward on your next post, I’ll attempt to get
  the hang of it! asmr https://0mniartist.tumblr.com 0mniartist

 2. This is the right blog for anyone who wants to find out about this topic. You realize so much its almost hard to argue with you (not that I actually would want…HaHa). You definitely put a new spin on a topic thats been written about for years. Great stuff, just great!

  http://www.graliontorile.com/

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *