فایبرکالا : مارکت تخصصی کالاهای صنعتی

فایبرکالا : مارکت تخصصی کالاهای صنعتی

با سلام و احترام خدمت مهندسین عزیز ، پیمانکاران  گرامی  و تمام کسانی که در عرصه صنعت کشور ایران  فعالیت میکنند.

مجموعه کارشناسانان فایبرکالا  سالیان سال است که در  زمینه مهندسی برق ، الکترونیک و فیبرنوری  در سازمانها و شرکت های بنیادی کشور مانند پالایشگاه های نفتی و نیروگاه های برق –آبی و …فعالیت میکنند و در این بیست و اندی سال  پی برده اند در بخش خرید و فروش اینترنتی  جای یک مارکت تخصصی که نیاز های بخش صنعتی ما را مرتفع کند ،خالی است .لذا با کمک یکدیگر  فضایی را ایجاد کردیم تا کلیه مهندسین عزیزی که در ادارات دولتی ، شرکت های خصوصی و یا بصورت پیمانکاری در پروژه های صنعتی مشغول فعالیت هستند و در جستجوی  خرید دستگاه یا تجهیزاتی هستند و یا در صورتی که لوازم و دستگاه هایی را خریداری کرده اند و در پایان پروژه دیگر کابردی  برایشان ندارد، بتوانند آن لوازم را در اختیار کسانی قرار دهند که در جستجوی آن دستگاه یا تجهیزات هستند.زیرا در اینصورت فروشنده میتواند لوازم مورد نیاز پروژه بعدی خود را تهیه کند و خریدار هم با مبلغی خیلی پایین تر از قیمت دستگاه نو  ، آن وسیله را خریداری کرده و مورد استفاده قرار میدهد.

درآغاز  کار حتما با نقصان و ایرادهایی روبرو هستیم و بدون همیاری شما متخصصین عزیز نمیتوانیم خدمت رسانی خوب و کاملی ارائه دهیم .لذا مفتخر میشویم که با راهنمایی و هدایت جامعه صنعتی کشورمان ( مدیران و مهندسین عزیز –پیمانکاران گرامی – تکنسین ها و دانشجویان محترم و ….)این مارکت تخصصی را پر بار کرده و برای استفاده همه عزیزان مهیا کنیم..

امروزه دیگر برای بیشتر نیازهای روزمره راه‏ حل‏‏‏‌های جدیدتری وجود دارد،از جمله برای انتخاب و خرید کالا .  دیگر کمتر کسی برای خرید کالا، بدون تحقیق و بررسی دقیق اقدام می‏‌کند.
مشتریان پیشاپیش و قبل از خرید از حق انتخاب گسترده خود و اطلاعات موجود نهایت استفاده را می‏‌برند. مشتری در دنیای امروز حق انتخاب بیشتری را طلب می‏‌کند و مایل است دقیق‏‌تر و با قطعیت بیشتری انتخاب کند. زندگی امروزی بی‏‌گمان خرید به رو‏‌ش‌های نو‏تر، هوشمندانه‏‌تر و البته لذت‏‏ بخش‏‌تری را می‏‌طلبد. از همین روست که هر روز به تعداد استفاده‏ کنندگان سرویس‌های اینترنتی و مشتریان فروشگاه‏‏‌‏های اینترنتی افزوده می‌‏‏شود.

فایبر‌کالا مرجع تخصصی نقد و بررسی و فروش اینترنتی کالاهای صنعتی در ایران است. گروه‏‏‌های مختلف کالا مانند فیبرنوری، تجهیزات مخابرات مسی، تجهیزات و دستگاه های برق قدرت  و برق صنعتی ،کالاهای ابزاردقیق، کالاهای دیجیتال مانندکلیپ های آموزشی  و بقیه کالاهای صنعتی با تنوعی بسیار بالا بصورت نو و کار کرده توسط شرکت ها یا بصورت فروشنده شخصی  در فایبر‌کالا عرضه می‏‏‏‌شوند. فایبر‌کالا با در اختیار داشتن سهم عمده‏‌ای از بازار عرضه اینترنتی کالا در ایران با تنوعی بسیار بالا از برندهای مختلف، در همراهی مشتریان در فرآیند خرید و حفظ جایگاه بی‏‏‏‌طرفانه در میان آنها، نهایت تلاش خود را می‌‏‏کند. کاربران و مشتریان فایبر‌کالا می‏‏‌توانند با حق انتخابی بسیار بالا و با دریافت اطلاعاتی کامل برای انتخاب درست کالای مورد نظر خود، وب سایت فایبر‌کالا را بررسی کنند و با حداکثر اطمینان کالای خود را انتخاب و خرید کنند.

فایبرکالا دارای نماد اعتماد از زرین پال بوده وخریدی امن و آسوده برای خریدار با ارائه دریچه پرداخت ها از طریق زرین پال ایجادکرده است.

همواره یکی از اولویت‌های فایبر‌کالا، تولید و ارائه محتوای فنی مورد نیاز کاربران با بالاترین استانداردها، برای تسهیل در فرایند پیش از خرید آنهاست. برای فایبر‌کالا بسیار مهم است که کاربران آن، کالای تخصصی مورد نیاز خود را به درستی و با دقت بالا و بیشترین سهولت انتخاب کنند. فایبر‌کالا از هرگونه تلاشی برای بالاتر بردن کیفیت خرید مشتریان خود دریغ نمی‏‌کند و همواره تلاش می‏‌کند تا در طول فرآیند خرید یعنی پیش، حین و پس از خرید، بیشترین ارزش را برای کاربران و مشتریان خود خلق کند.
فایبر‌کالا در سال 1397 با راه اندازی مرکز آموزش اینترنتی صنعتی  برای اولین بار در کشور تولید و ارائه محتوای ویدئویی آموزشی و تخصصی در زمینه فیبرنوری  را آغاز کرد. هدف از تولید این ویدئوها ایجاد امکانی بود برای آموزش دقیق صنعت فیبرنوری به کارآموزان و کسانی که قصد دارند در این حوزه وارد بازار کار شوند. در حال حاضر این بخش یکی از محبوب‏‌ترین خدمات فایبر‌کالا است، از این رو تولید محتوای تخصصی با کیفیت و استانداردهایی فراتر از گذشته یکی از راهبردهای اصلی فایبر‌کالا محسوب می‏‌شود. رسانه تصویری فایبر‌کالا در جهت تولید محتوای ویدئویی آموزشی  با بکارگیری افراد متخصص این حوزه نهایت تلاش خود را می‏‏‌کند. این ویدئوها به صورت کاملا مستقل و در استودیوی اختصاصی فایبر‌کالا تولید می‏‌شوند و حق تکثیر و فروش آنها مختص فایبرکالا میباشد.
فایبر‌کالا با ارائه طیف گسترده‏‌ای از معتبرترین برندها در گروه‌‏های مختلف صنعتی و با همکاری نزدیک با وارد‏کنندگان و فروشندگان اصلی این کالاها در ایران، تلاش می‏‌کند تا نیازهای متفاوت مشتریان (شامل مهندسین سازمانهای دولتی ،پیمانکاران پروژه ها و دانشجویان ) با کاربری‏‌های متفاوت آنان را برآورده سازد. ارائه قیمت‏‌های کاملا رقابتی و مناسب، همراه با کیفیت مطلوب خدمات پس از فروش از اولویت‏‌های فایبر‌کالا محسوب می‌شود.

لازم به ذکر است که فایبر‌کالا در هیچ نقطه‏ ای از کشور به غیر از واحد مرکزی مستقر در اراک  نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش ندارد و کلیه خدمات در سراسر کشور تنها در این مرکز ارائه می‏‏‌شود.
مختصری از قانون اصلی فروش کالاهای دست دوم :

فایبرکالا چون مارکتی تخصصی و صنعتی برای کالاهای نو و آکبند و کالاهای استفاده شده و دست دوم می باشد ، لذا برای اینکه خریدار از بدست آوردن کالاهای مرغوب و سالم و فروشنده نیز از بدست آوردن مبلغ فروش کالا و عدم عودت کالا به بهانه های غیر واقعی ، اطمینان داشته باشند ، مدیریت فایبرکالا مجبور به اجرای شرایط و قوانینی شده است که تقریبا تمام فروشگاه های معتبر اینترنتی دنیا که در زمینه مشابه فعالیت میکنند از آن قوانین متابعت میکنند.بنابراین از فروشندگان و خریداران محترم تقاضا میشود شرایط و قوانین خرید و فروش را مطالعه کرده ودر اجرای دقیق آنها ما را یاری فرمایید.

 • محصولات ارایه شده در وب‌سایت، یا توسط فایبر‌کالا از شرکت‌های معتبر و واردکنندگان رسمی و قانونی خریداری و عرضه می‌شود و یا برخی فروشندگان با فایبر‌کالا همکاری می‌کنند و محصولات خود را به‌واسطه این فروشگاه اینترنتی، به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند. منظور از کالای فروشندگان، گروه دوم است و فروشنده، شخصی حقیقی یا حقوقی است که محصول خود را در وب‌سایت فایبر‌کالا عرضه کرده، به فروش می رساند. همچنین اعتبار فروشنده‌ها توسط فایبر‌کالا بررسی و مدارک مورد نیاز از ایشان اخذ می‌شود.
 • مسئولیت‌های مربوط به کیفیت، قیمت، محتوا، شرایط و همچنین خدمات پس از فروش محصول بر عهده فروشندگان است.
 • کلیه اطلاعات مربوط به دستگاه یا کالای به فروش گذاشته شده ، باید دقیق و کامل در بخش توضیحات کالا نوشته شود و خریدار قبل از سفارش از روش کارکرد کالا یا وظیفه آن آگاه باشد.
 • خریدار پس از ثبت سفارش ، مبلغ ارائه شده برای آن کالایا تجهیزات را به حساب فایبرکالا واریز نموده و فروشنده سریعا باید کالا را به دفتر فایبرکالا ارسال کند ، کارشناسان فایبرکالا پس از بررسی فنی کالا و تائید صحت کارکرد و صحت مطالب ارائه شده بعنوان توضیحات کالا ، کالای موردنظر را بسته بندی و به اداره پست یا تیپاکسجهت ارسال به آدرس خریدار تحویل می دهند( این عملیات تا تحویل به شرکت حمل و نقل 2 تا 3 روز کاری زمان نیاز دارد) و پس از این  3 روز کاری مجدد 1 تا 3 روز دیگر زمان نیاز است تا کالا توسط پیشتاز یا تیپاکس به دست خریدار برسد.( تا تائید نهایی خریدار از صحت و تحویل کالا  )لذا 4 تا 6 روز پس از ثبت سفارش توسط خریدار  مبلغ کالا منهای 15 درصد بعنوان حق الزحمه فروش فایبرکالا به شماره حساب اعلام شده توسط فروشنده واریز می شود. لازم به توضیح است 3 روز مهلت تائید صحت کارکرد کالا  برای خریدار در چهارچوب قوانین ارائه شده در صفحه بازگرداندن کالا وقوانین ارسال کالا بوده و خریدار بدون دلیل واقعی و منطقی و تائید کارشناسان فنی فایبرکالا، نمی تواند از خرید خود انصراف داده و کالا را بازگرداند.

درصورت وجود ایراد در دستگاه یا کالای ارسال شده توسط فروشنده ( طبق قوانین ارائه شده در سایت فایبرکالا ) و در صورت تایید کارشناسان فنی مبلغ واریز شده توسط خریدار به حساب وی واریز شده و هزینه ناشی از ارسال و تحقیقات تائید و بررسی کالا به عهده فروشنده می باشد که در توضیحات کالا و قبل از ثبت سفارش ایرادات کالا را عنوان نکرده است.

 • در صورت تائید کالا توسط فایبرکالا و مشتری مبلغ کالای فروخته شده ، پس از حداقل 3 روز کاری پس از ارسال کالا به خریدار( یعنی 3 تا 6 روز کاری پس از ثبت سفارش توسط خریدار) به حساب فروشنده واریز خواهد شد.
 • قیمت کالا باید با در نظر گرفتن 15 درصد حق الزحمه فروش فایبرکالا لحاظ شده و فایبرکالا از مبلغ واریز شده به ازای ثبت سفارش ، 15 درصد کسر نموده و مابقی را به حساب فروشنده کالا واریز می نماید . لذا مبلغی به جز قیمت ارائه شده برای کالا از خریدار گرفته نمی شود و فروشنده باید موقع قیمت گذاری این موضوع را مدنظر قرار دهد.
 • جهت جلوگیری از پرداخت خسارت ناشی از ارسال و بسته بندی کالا که ایراد دارد به خریدار ، فروشندگان عزیز باید کلیه نواقص و ایرادات دستگاه دست دوم را به صورت کامل توضیح داده و قبل از سفارش کالاخریدار را از آنها آگاه گردانند. تعدادی از این ایرادات که در صورت عدم عنوان کردن آنها در بخش توضیحات باعث بازگرداندن کالا می شوند به قرار ذیل است :
 • عدم صحت عملکرد دستگاه یا تجهیزات ( کالای فروخته شده ) یا عدم صحت کارکرد هر یک از بخشهای فرعی دستگاه
 • عدم داشتن متعلقات ضروری کالا بطوریکه برای عملکرد صحیح نیاز به آنها داشته باشد. ( منبع تغذیه DC یا کابلهای رابط )
 • نقاط ضعف فیزیکی وظاهری دستگاه : شکستگی ، نداشتن رنگ اصلی و یا رنگ شدگی ، خم شدگی و هرگونه علائم نقص ظاهری و فیزیکی
 • در صورت شارژی بودن کالا باید باتری و متعلقات شارژر ( در صورت بودن جزء متعلقات کالای نو ) به خریدار  فرستاده شود و در صورت خرابی باتری و عدم شارژ آن باید جزء نواقص در توضیحات کالا نوشته شود .

لازم به ذکر است فایبرکالا مارکتی را ایجاد کرده  جهت کمک به صنعت و بخش مهندسی کشور عزیزمان و صداقت و صراحت و دقت در ارائه توضیحات کالا توسط فروشنده و همچنین استفاده آگاهانه وبادقت از کالا توسط خریدار باعث رونق این مارکت شده و بعث ارائه بهتر کالاهای موردنیاز مهندسین محترم بخش صنعت خواهد شد.

رونق و موفقیت فایبرکالا ، به خریداران کمک خواهد کرد تا کالاهای نایاب و تخصصی خود را با قیمت پائین به دست بیاورند و همچنین به فروشندگان یاری می رساند تا دستگاهها و تجهیزات بدون استفاده خود را با قیمت مناسب به فروش برسانند. لذا از همه مدیران ، مهندسین ، پیمانکاران و همه کسانی که در صنعت کشور فعالند خواهشمندیم در ارتقاء و پربار شدن این مارکت ما را یاری رسانند.

5 پاسخ به “فایبرکالا : مارکت تخصصی کالاهای صنعتی”

 1. Hey there just wanted to give you a brief heads up and let you know a few of
  the pictures aren’t loading correctly. I’m not sure why but I think
  its a linking issue. I’ve tried it in two different web browsers and both show the same results.
  0mniartist asmr https://0mniartist.tumblr.com

 2. For most recent news you have to go to see internet and on the web hosting that; tinyurl.com,
  I found this web site as a finest website for most up-to-date
  updates.

 3. Greetings!
  This is my first visit to your blog! We are a team
  of volunteers and starting a new
  project in a community in the same
  niche. Your blog provided us valuable information
  to work on. You have done a marvellous job!

  My site … site (Ursula)

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *