مختصری از قوانین فروش کالاهای دست دوم

فایبرکالا چون مارکتی تخصصی و صنعتی برای کالاهای نو و آکبند و کالاهای استفاده شده و دست دوم می باشد ، لذا برای اینکه خریدار از بدست آوردن کالاهای مرغوب و سالم و فروشنده نیز از بدست آوردن مبلغ فروش کالا و عدم عودت کالا به بهانه های غیر واقعی ، اطمینان داشته باشند ، مدیریت فایبرکالا مجبور به اجرای شرایط و قوانینی شده است که تقریبا تمام فروشگاه های معتبر اینترنتی دنیا که در زمینه مشابه فعالیت میکنند از آن قوانین متابعت میکنند.بنابراین از فروشندگان و خریداران محترم تقاضا میشود شرایط و قوانین خرید و فروش را مطالعه کرده ودر اجرای دقیق آنها ما را یاری فرمایید.

 • محصولات ارایه شده در وب‌سایت، یا توسط فایبر‌کالا از شرکت‌های معتبر و واردکنندگان رسمی و قانونی خریداری و عرضه می‌شود و یا برخی فروشندگان با فایبر‌کالا همکاری می‌کنند و محصولات خود را به‌واسطه این فروشگاه اینترنتی، به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند. منظور از کالای فروشندگان، گروه دوم است و فروشنده، شخصی حقیقی یا حقوقی است که محصول خود را در وب‌سایت فایبر‌کالا عرضه کرده، به فروش می رساند. همچنین اعتبار فروشنده‌ها توسط فایبر‌کالا بررسی و مدارک مورد نیاز از ایشان اخذ می‌شود.
 • مسئولیت‌های مربوط به کیفیت، قیمت، محتوا، شرایط و همچنین خدمات پس از فروش محصول بر عهده فروشندگان است.
 • کلیه اطلاعات مربوط به دستگاه یا کالای به فروش گذاشته شده ، باید دقیق و کامل در بخش توضیحات کالا نوشته شود و خریدار قبل از سفارش از روش کارکرد کالا یا وظیفه آن آگاه باشد.
 • خریدار پس از ثبت سفارش ، مبلغ ارائه شده برای آن کالایا تجهیزات را به حساب فایبرکالا واریز نموده و فروشنده سریعا باید کالا را به دفتر فایبرکالا ارسال کند ، کارشناسان فایبرکالا پس از بررسی فنی کالا و تائید صحت کارکرد و صحت مطالب ارائه شده بعنوان توضیحات کالا ، کالای موردنظر را بسته بندی و به اداره پست یا تیپاکسجهت ارسال به آدرس خریدار تحویل می دهند( این عملیات تا تحویل به شرکت حمل و نقل 2 تا 3 روز کاری زمان نیاز دارد) و پس از این  3 روز کاری مجدد 1 تا 3 روز دیگر زمان نیاز است تا کالا توسط پیشتاز یا تیپاکس به دست خریدار برسد.( تا تائید نهایی خریدار از صحت و تحویل کالا  )بنابر این از خریداران محترم تقاضا میشود تا حصول اطمینان فایبرکالا  از صحت کارکرد  و سلامت  ظاهری کالا یا تجهیزات خریداری شده ، صبر و حوصله پیشه کنند.
 • لذا 4 تا 6 روز پس از ثبت سفارش توسط خریدار  مبلغ کالا منهای 15 درصد بعنوان حق الزحمه فروش فایبرکالا به شماره حساب اعلام شده توسط فروشنده واریز می شود. لازم به توضیح است 3 روز مهلت تائید صحت کارکرد کالا  برای خریدار در چهارچوب قوانین ارائه شده در صفحه بازگرداندن کالا وقوانین ارسال کالا بوده و خریدار بدون دلیل واقعی و منطقی و تائید کارشناسان فنی فایبرکالا، نمی تواند از خرید خود انصراف داده و کالا را بازگرداند.
 • هرگونه خسارت جانی یا مالی (خسارت به دستگاه های دیگرمشتری که به واسطه کالای خریداری شده ایجاد شده است ) ناشی از کالای خریداری شده ، خارج از مسئولیت و پاسخگویی فایبرکالا بوده و فروشنده اصلی باید پاسخگوی موضوع باشد.
 • لازم به ذکر است مالیات مربوط به فروش تجهیزات و کالاها به عهده فروشندگان بوده سایت فایبرکالا فقط یک مارکت ارتباط فروشنده و خریدار است و مسئولیتی در قبال پرداخت مالیات کالاهای خرید و فروش شده ندارد.

درصورت وجود ایراد در دستگاه یا کالای ارسال شده توسط فروشنده ( طبق قوانین ارائه شده در سایت فایبرکالا ) و در صورت تایید کارشناسان فنی مبلغ واریز شده توسط خریدار به حساب وی واریز شده و هزینه ناشی از ارسال و تحقیقات تائید و بررسی کالا به عهده فروشنده می باشد که در توضیحات کالا و قبل از ثبت سفارش ایرادات کالا را عنوان نکرده است.

 • در صورت تائید کالا توسط فایبرکالا و مشتری مبلغ کالای فروخته شده ، پس از حداقل 3 روز کاری پس از ارسال کالا به خریدار( یعنی 4 تا 6 روز کاری پس از ثبت سفارش توسط خریدار) به حساب فروشنده واریز خواهد شد.
 • قیمت کالا باید با در نظر گرفتن 15 درصد حق الزحمه فروش فایبرکالا لحاظ شده و فایبرکالا از مبلغ واریز شده به ازای ثبت سفارش ، 15 درصد کسر نموده و مابقی را به حساب فروشنده کالا واریز می نماید . لذا مبلغی به جز قیمت ارائه شده برای کالا از خریدار گرفته نمی شود و فروشنده باید موقع قیمت گذاری این موضوع را مدنظر قرار دهد.
 • جهت جلوگیری از پرداخت خسارت ناشی از ارسال و بسته بندی کالا که ایراد دارد به خریدار ، فروشندگان عزیز باید کلیه نواقص و ایرادات دستگاه دست دوم را به صورت کامل توضیح داده و قبل از سفارش کالاخریدار را از آنها آگاه گردانند. تعدادی از این ایرادات که در صورت عدم عنوان کردن آنها در بخش توضیحات باعث بازگرداندن کالا می شوند به قرار ذیل است :
 • عدم صحت عملکرد دستگاه یا تجهیزات ( کالای فروخته شده ) یا عدم صحت کارکرد هر یک از بخشهای فرعی دستگاه
 • عدم داشتن متعلقات ضروری کالا بطوریکه برای عملکرد صحیح نیاز به آنها داشته باشد. ( منبع تغذیه DC یا کابلهای رابط )
 • نقاط ضعف فیزیکی وظاهری دستگاه : شکستگی ، نداشتن رنگ اصلی و یا رنگ شدگی ، خم شدگی و هرگونه علائم نقص ظاهری و فیزیکی
 • در صورت شارژی بودن کالا باید باتری و متعلقات شارژر ( در صورت بودن جزء متعلقات کالای نو ) به خریدار  فرستاده شود و در صورت خرابی باتری و عدم شارژ آن باید جزء نواقص در توضیحات کالا نوشته شود .

لازم به ذکر است فایبرکالا مارکتی را ایجاد کرده  جهت کمک به صنعت و بخش مهندسی کشور عزیزمان و صداقت و صراحت و دقت در ارائه توضیحات کالا توسط فروشنده و همچنین استفاده آگاهانه وبادقت از کالا توسط خریدار باعث رونق این مارکت شده و باعث ارائه بهتر کالاهای موردنیاز مهندسین محترم بخش صنعت خواهد شد.

رونق و موفقیت فایبرکالا ، به خریداران کمک خواهد کرد تا کالاهای نایاب و تخصصی خود را با قیمت پائین به دست بیاورند و همچنین به فروشندگان یاری می رساند تا دستگاهها و تجهیزات بدون استفاده خود را با قیمت مناسب به فروش برسانند. لذا از همه مدیران ، مهندسین ، پیمانکاران و همه کسانی که در صنعت کشور فعالند خواهشمندیم در ارتقاء و پربار شدن این مارکت ما را یاری رسانند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *